KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14024432
nr 1402 4432
Carl Gyllenberg
(1924-2014), Sverige
Oljemålning, "Efter åskbyn". Signerad. Olja på duk, 42x66, yttermått inklusive ram: 60x83 cm
Carl Ivar Gyllenberg, svensk konstnär född 1924, död 2014.
Utrop:
600 kr
Såld:
400 kr
måndag 7 juni 2021
kl 18:19:45
100 kr
350 kr
200 kr
250 kr (Budbetjänt)
300 kr
350 kr (Budbetjänt)
Carl Gyllenberg
Läs mer om Carl Gyllenberg